Şubat 3, 2023

Medyum İlim Hoca

En İyi Medyum | Metafizik Uzmanı

Astroloji, Burçlar Ve Zodyak İşaretleri

Astroloji, hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını ve başımıza gelen her şeyin belirli bir nedenle gerçekleştiğini iddia eder. Astroloji, bu olayların neden başımıza geldiği konusunda bize bazı iyi cevaplar sağlayabilir ve ileriye doğru attığımız adımlar konusunda bize rehberlik eder.

12 burç vardır ve her burcun kendi güçlü ve zayıf yönleri, kendine özgü özellikleri, hayata ve insanlara karşı arzuları ve tutumu vardır. Doğum anında gezegenlerin , Güneş ve Ay’ın Ekliptik üzerindeki konumunun izdüşümünü analiz ederek . Astroloji bize bir kişinin temel özellikleri, tercihleri, kusurları ve korkuları hakkında bir fikir verebilir.

Burcunuzun ne olduğunu, tam profilini ve diğer burçlarla uyumluluğunu öğrenmenizi kolaylaştırdık. Ayrıntılı burç tarihleri ​​listesinden burcunuzu seçerek, Güneş burcunuzun karakterine, Burçlarına , özelliklerine, profiline, geçmişine, efsanesine ve aşk uyumuna dair her şeyi keşfedeceksiniz .

12 burç işaretinin her biri dört elementten birine aittir – Hava, Ateş, Su ve Toprak. Bu elementler, her birimizde hareket eden temel bir enerji türünü temsil eder. Astroloji , bu enerjileri olumlu yönlere odaklamamıza ve potansiyelimizi ve olumlu özelliklerimizi daha iyi anlamamıza ve olumsuz olanlarla başa çıkmamıza yardımcı olmayı amaçlar.

Bu dört unsur, astrolojik işaretlerle ilişkili benzersiz kişilik tiplerini tanımlamaya yardımcı olur. Dört zodyak öğesi, temel karakter özellikleri, duygular, davranış ve düşünce üzerinde derin bir etki gösterir.

Su İşaretleri

Su işaretleri son derece duygusal ve aşırı hassastır. Oldukça sezgiseldirler ve okyanusun kendisi kadar gizemli olabilirler. Su işaretleri derin konuşmaları ve samimiyeti sever. Nadiren açıkça bir şey yaparlar ve sevdiklerini desteklemek için her zaman oradadırlar. Su Burçları şunlardır: Yengeç , Akrep ve Balık .

Yangın İşaretleri

Yangın işaretleri tutkulu, dinamik ve huysuz olma eğilimindedir. Çabuk sinirlenirler ama aynı zamanda kolayca affederler. Onlar muazzam enerjiye sahip maceracılar. Fiziksel olarak çok güçlüdürler ve başkaları için bir ilham kaynağıdırlar. Yangın işaretleri, her zaman harekete hazır, akıllı, kendini bilen, yaratıcı ve idealist insanlardır. Ateş Burçları şunlardır: Koç , Aslan ve Yay .

Dünya İşaretleri

Dünya işaretleri “topraklanmış” ve bizi dünyaya indirenler. Çoğunlukla muhafazakar ve gerçekçidirler, ancak aynı zamanda çok duygusal da olabilirler. Maddi gerçekliğimize bağlıdırlar ve maddi mallara dönüştürülebilirler. Pratik, sadık ve istikrarlıdırlar ve zor zamanlarda insanlarının yanında yer alırlar. Dünya Burçları şunlardır: Boğa , Başak ve Oğlak .

Hava İşaretleri

Hava işaretleri rasyonel, sosyal ve diğer insanlarla sevgi iletişimi ve ilişkileridir. Düşünürler, arkadaş canlısı, entelektüel, iletişimsel ve analitiktirler. Felsefi tartışmaları, sosyal toplantıları ve iyi kitapları severler. Tavsiye vermekten hoşlanırlar, ancak çok yüzeysel de olabilirler. Hava Burçları şunlardır: İkizler , Terazi ve Kova .

Zodyak İşaretleri Uyumluluk Aşk Tablosu

Astrolojide uyumsuz burçlar yoktur, bu da herhangi iki burcun az çok uyumlu olduğu anlamına gelir. Zodyak işaretleri son derece uyumlu olan iki kişi, aynı dalga boyunda oldukları için çok kolay anlaşacaktır. Ancak burçları daha az uyumlu olan kişilerin mutlu ve uyumlu bir ilişki kurabilmeleri için daha sabırlı ve düşünceli olmaları gerekecektir.

Hepimizin bildiği gibi, burçlar dört elemente aittir:

Ateş : Koç, Aslan, Yay

Toprak : Boğa, Başak, Oğlak

Hava : İkizler, Terazi, Kova

Su : Yengeç, Akrep, Balık

Aynı elemente sahip burçlar birbirlerini en iyi anladıkları için doğal olarak uyumludur ve ayrıca Hava Ateş ile, Su ise Toprak ile oldukça uyumludur. En güçlü çekim karşıt burçlarda beklenir ve potansiyelleri her zaman büyüktür. Synastry, burçlar arasındaki aşk bağlantılarının kalitesini belirlemek için iki doğum haritasının karşılaştırıldığı bir astroloji dalıdır. Sinastri veya ilişki burcu , ilişkilerindeki güçlü ve zayıf yönleri bilmek isteyen ortaklar için yararlı bir araç olabilir. Karşılaştırma işaretleri, daha iyi bir ilişki ile sonuçlanacak olan eşi daha iyi anlamanıza da yardımcı olabilir.

Aşağıdaki, zodyak işaretlerinin astroloji aşk uyumluluğunu gösteren bir tablodur. Tabloya bir göz atın ve hangi zodyak işaretlerinin birlikte en iyi olduğunu görün!

Burçlar uyumluluk tablosunu okumak için sol sütunda burcunuzu bulun ve partnerinizin burcuna karşılık gelen sütunda yer alan kalp boyutunu görün. Kalp ne kadar büyükse, uyumluluğunuz o kadar yüksek olur!

Çin Astrolojisi

Çin astrolojisi geleneksel astronomiye dayanmaktadır. Çin astrolojisinin gelişimi, Han Hanedanlığı döneminde gelişmeye başlayan astronomi ile bağlantılıdır. Çin Burcu, dünyanın bilinen en eski burç sistemlerinden biridir ve belirli bir yılı temsil eden on iki hayvandan oluşur. Çin astrolojisine göre, bir kişinin doğum yılı bu hayvanlardan biri ile temsil edilir. On iki hayvan işareti veya zodyak sembolü Sıçan, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz’dur. Çin astrolojisi de doğanın beş unsuruna sahiptir: su, odun, ateş, toprak ve metal. Çin astrolojisine göre, bir kişinin kaderi, kişinin doğum anında gezegenlerin konumu ve Güneş ve Ay’ın konumlarına göre belirlenebilir.

Vedik Astroloji

Jyotisha, Hindu veya Hint astrolojisi veya daha yakın zamanda Vedik astrolojisi olarak da bilinen geleneksel Hindu astroloji ve astronomi sistemidir. Vedik astroloji burçları üç ana dala ayrılır: Hint astronomisi, Sıradan astrolojisi ve Tahmine dayalı astroloji. Hint astrolojisi karakterimizi ortaya çıkarabilir, geleceğimize rehberlik edebilir ve en uyumlu işaretlerimizin hangileri olduğunu ortaya çıkarabilir. Vedik astrolojinin bize verdiği en büyük araçlardan biri Ay ve Nakshatraların konumudur. Nirayana (yıldız zodyak), tropikal zodyak gibi on iki eşit parçaya bölünmüş 360 derecelik kurgusal bir kuşaktır. Hareketli zodyak kullanan Batı astrolojisinden farklı olarak, Vedik astroloji sabit zodyak kullanır. Bu nedenle, Vedik zodyak sisteminde, bazı istisnalar olsa da, büyük olasılıkla artık düşündüğünüzün aynı yıldız işaretleri olmayacaksınız.

Maya Astrolojisi

Maya astrolojisi, Maya takvimine dayanır ve en ileri görüşlü astroloji türlerinden biridir. Maya takvimi veya Tzolkin, kozmosun soyut enerjisine ve yaratılışın evrimine dayanır. Tzolkin takvimi, yirmi günlük burçlardan (güneş kabileleri) ve on üç Galaktik sayıdan oluşur ve 260 günlük bir takvim yılı oluşturur. Eski Mayalar, yaşamda barış ve uyum için, bu evrensel enerjiyi anlamanız ve kendinizi onunla hizalamanız gerektiğine inanıyordu. Bu yirmi işaretin her biri bir Maya takviminde bir günü temsil eder, böylece farklı ay ve yıllardaki bireylerin aynı gün glifini paylaşmasına izin verir. Bir kişinin Maya günü işareti kişiliğini tanımlar.

Astrolojiye Neden İnanırız?

Astroloji bir din olmasa da, rahatlık, inanç ve yaşadığımız dünyaya dair daha derin bir anlayış sunar. Yorumlar genellikle kişinin geleceğine dair güvenceler sunar, ancak daha da önemlisi, bize sorunlarımızı çözmenin ve iyileştirmenin bir yolunu göstermeleri beklenir. ortaklarımız, ailemiz ve arkadaşlarımızla olan ilişkilerimiz ve esas olarak kendimizle tanışmak ve kendi iç dünyalarımızı farklı bir ışık altında keşfetmek için araçlar.

Astroloji, hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını ve başımıza gelen her şeyin belirli bir nedenle gerçekleştiğini iddia eder. Astroloji, bu olayların neden başımıza geldiği konusunda bize bazı iyi cevaplar sağlayabilir ve ileriye doğru attığımız adımlar konusunda bize rehberlik eder. Bu şekilde astroloji aslında insanların kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı çok daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Astroloji işe yarar, astrologlar değil. Astrologları ziyaret eden veya yıldız fallarını düzenli olarak okuyan insanların çoğu, bir nevi öfori gibi bir tatmin ve tatmin duygusu yaşarlar. Bu, astrologların, burç tarihlerine dayanarak bireylerin geleceğini veya şimdiki durumunu doğru bir şekilde tahmin ettikleri anlamına gelmez, ancak bu, bir yıldız falına sahip olmanın aslında çok tatmin edici bir deneyim olabileceği anlamına gelir.

Dünya, binlerce yıl önce yıldız işaretlerimiz olarak bilinen takımyıldızların altında konumlanmıştır. İşaretler artık takımyıldızlarla örtüşmese de, o zamanlar olduğu gibi hala mevsimlerin ve gezegen hareketlerinin etkisi altındayız. Birçok insan burçlarını özenle takip eder ve astrolojinin işaretlerinin anlamlarına inanır. Astroloji oldukça popüler olduğundan ve dünyadaki herkes hangi burç tarihlerinin ve işaretlerinin olduğunu bildiği için bu şaşırtıcı değil. İnsanlar burç tahminlerini okumaktan zevk alırlar ve bu genellikle kişiliklerde, davranışlarda ve karar verme süreçlerinde değişikliklere yol açar.

Astroloji gerçek bir cankurtaran olabilir çünkü gelecekteki engelleri ve sorunları önceden bilmenizi sağlar. Burç okumasında önerilen tavsiyelere ve önlemlere inanıp inanmamak ve fazla bir şey yapmadan kendinizi acıdan kurtarmak size kalmış. İşte ilk sorununuz – “Çok şey yapmadan” kurtuluş yok. Bu, harita okuma yaklaşımındaki temel sorundur – herkesin hayatındaki şeyleri değiştirmek için güçlü bir çaba göstermesi gerekir.

Bazı insanlar astrolojiye inanırlar, çünkü onlardan öncekiler astrolojiye inanırlar ve onu temel bir insan doğasına merak ederler, ancak astrolojiye ne kadar çok çekilirlerse her şey o kadar netleşir. Zodyak tarihleri, işaretler. Zodyak işaretlerini hayatımızın neredeyse tüm yönleriyle ilişkilendirebiliriz ve onların gerçekten anlayışlı ve doğru olduklarını göreceğiz. Burçlarımız benzersizdir ve doğal niteliklerimizin yanı sıra güçlü ve zayıf yönlerimizi bulmamıza ve ortaya çıkarmamıza yardımcı olabilirler.

Astroloji, hangi ilişkilerin uyumlu olduğunu ve hangilerinin uyumsuz olduğunu bulmamıza da yardımcı olabilir. Burç uyumluluğu, diğer zodyak işaretleri ile ilişkilerimizi iyileştirebilir. Aşk potansiyelinizi bilerek, fırsatları en iyi şekilde kullanabilir ve mutlu bir aşk veya evli yaşam için uygun önlemleri alabilirsiniz.

Astroloji iki ana yönü dikkate alır – doğum potansiyelimiz ve gezegenlerin ve yıldızların kişisel burcumuz üzerindeki etkileri. İyi ve başarılı bir yaşam için doğru kariyer ve eğitim yolunu seçmemize yardımcı olabilir.

Son olarak, ama en az değil – astrolojiye inanıyoruz çünkü bu bizimle ilgili. Burcum, tam olarak doğduğum anda yaratılan hayatımın bir planı gibidir. Bu, doğum haritamın neredeyse parmak izlerim kadar benzersiz olduğu anlamına geliyor. Her gezegenin burcumdaki yerleşimi, kişiliğim ve kaderim hakkında çok şey ortaya çıkarabilir.

Astrokartografi, coğrafi konumdaki farklılıklar yoluyla değişen yaşam koşullarını tanımlamayı iddia eden bir konumsal astroloji yöntemidir. Bildirildiğine göre, doğum haritanızı dünyanın farklı bölgeleriyle karşılaştırarak en başarılı olacağınız alanı belirleyebilirsiniz.

Astroloji Hakkında Bazı Gerçekler

1999 yılında yapılan bir araştırmaya göre, internette en çok aranan iki konu burç ve astroloji.

Astroloji hem bir sanat hem de bir bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir formüle etmek için yoruma ihtiyaç vardır. Ancak astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Medyum İlim Hoca